U Domu zdravlja „Dr Nikola Džamić“ održano je drugo predavanje na temu „Zdravo materinstvo“, u okviru projekta „Mere unapređenja populacione politike“, za trudnice i porodilje na teritoriji Opštine Vrnjačka Banja.
Zdravija ishrana trudnica, priprema za porođaj i funkcionisanje majke nakon njega, pravilna nega i briga o novorođenčetu, su neke od tema predavanja. Prva poseta patronažne sestre uvek je najduža i sve nedoumice i probleme koji roditelji imaju mogu rešiti razgovorom i uz njenu pomoć. Dojenje, kupanje i povijanje bebe, lakše je uz podršku, koju sestre pružaju novopečenim mamama.
Zahvaljujući predavanjima i savetima doktora Doma zdravlja „Dr Nikola Džamić“, trudnicama i porodiljama olakšani su počeci materinstva.










