Boračke legitimacije za 160 boraca sa teritorije Opštine Vrnjačka Banja koji su učestvovali u ratovima tokom devedesetih godina dodeljene su danas u sali vrnjačkog bioskopa. Ove legitimacije su javne isprave kojima im država Srbija priznaje status borca.
Legitimacija za učesnike ratova znači priznanje da su se borili za svoju zelju, a lokalnoj samoupravi daje pravni osnov da borcima omogući neke pre svega finansijske olakšice.
Nakon filma u produkciji Radio televizije Vrnjačka Banja snimljen povodom godišnjice bitke na Košarama, predsednik Opštine Boban Đurović pozdravio je prisutne, istakao značaj boračkih legitimacija i izrazio poštovanj i zahvalnost za doprinos i učešće u odbrani otadžbine.
Svečanosti je, prisustvovao general u penziji Veselin Šljivančanin, predstavnici opštine, kao i referent boračko - invalidsek zaštite, Vera Gajić
Legitimacije je do sada dobilo 670 boraca sa teritorije Opštine Vrnjačka Banja, a novi zahtevi se kontinuirano podnose. Svi borci sa priznatim statusom se regstruju u aplikaciji Borci Srbija koju vodi Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.








