Manifestacija posvećena selu i poljoprivredi „Prva brazda – Novo Selo 2024“ i „Smotra lepote života na selu, po 12. put je održana u Novom Selu. Bila je to prilika da svoje umeće u oranju pokažu poljoprivrednici ovog kraja. Iako je takmičenje bilo revijalnog karaktera, okupilo se više takmičara, a manifestaciju je propratilo nekoliko stotina posmatrača.
12.- tu „Prva brazdu” zvanično je otvorio pomoćnik ministra za ruralni turizam, Aleksandar Bogićević.
Pobednik u kategoriji do 60 ks je Vladimir Miković, u kategoriji preko 60 ks Dejan Jerinić, dok je u ženskoj kategoriji najbolja bila Zlatica Eraković.
Na ceremoniji proglašenja pobednika i dodele nagrada najboljima, kao i zahvalnica i plaketa zaslužnima za održavanje ove manifestacije, prisutne je pozdravio zamenik predsednika Opštine Vrnjačka Banja, Ivan Džatić.
Nakon svečane ceremonije i dodele pehera najboljima, za sve učesnike pripremenljen je bogat muzički program i zakuska.










