U hotelu "Banbus" u Vrnjačkoj Banji proteklog vikenda održan je 22. Sajam narodnog stvaralaštva – “Zlatne niti”, manifestacija koja okuplja čuvare tradicije, ljubitelje folklora i poštovaoce starih običaja iz čitavog regiona. Više stotine učesnika iz Srbije i zemalja okruženja predstavilo je bogatstvo naše narodne baštine – kroz ručne radove, tkanje, vezenje, narodne nošnje, tradicionalne igre i pesme. Centralni deo programa bio je restoran hotela, koji je izazvao oduševljenje posetilaca i uneo duh starih vremena.
Manifestaciju je otvorio pomoćnik predsednika opštine Vrnjačka Banja, Milutin Dumanović, koji je istakao značaj očuvanja kulturnog identiteta i tradicije.

U ime organizatora prisutnima obratila Svetlana Trifunović, predsednica udruženja žena "Zlatne niti", zahvalivši se na podršci i poverenju koje ova manifestacija godinama uživa.

Tokom dvodnevnog trajanja sajma, posetioci su imali priliku da vide izložbu rukotvorina, prisustvuju tematskim radionicama, degustiraju domaće specijalitete i uživaju u kulturno-umetničkom programu folklornih ansambala iz svih krajeva. "Zlatne niti" i ove godine pokazale su koliko je važno negovati i prenositi narodno stvaralaštvo – jer upravo ono čini osnovu našeg identiteta, povezuje generacije i čuva duh zajedništva.









