Povodom Dana planete Zemlje, Goč je danas bio mesto simbolične i važne akcije sadnje smrče. Šume Goč su i ovog aprila poručile da je očuvanje prirode zajednička odgovornost svih nas.
Direktor preduzeća Šume Goč, Ivica Lazarević, istakao je da akcije poput današnje imaju i simboličan i praktičan značaj, ali da se ovde njihov posaoo ne završava.
Preduzeće Šume Goč, tokom čitave godine vodi brigu o vrnjačkoj planini, a ne samo na ovaj dan, zato što je Goč najšumovitija planina u Srbiji. Zato što su šume na Goču vodozaštitne i ono što nikada ne treba zaboraviti Vrnjačka Banja ima jednu od najkvalitetnijih pjaćih voda baš zahvaljujući šumama na Goču.








