26 jedinica krvi prikupljeno je na današnjoj Akciji dobrovoljnog davanja krvi na Fakultetu za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji koju su organizovali Crveni krst Vrnjačka Banja i Institut za transfuziju krvi Kragujevac.
Đorđe Đukić, sekretar opštinske organizacije Crvenog krsta, kaže da su nedavni tragični događaji u Novom Sadu uticali da dizanje svesti o akcijama dobrovoljnog davanja krvi i poručuje. U današnjoj Akciji DDK učestvovali su studenti fakulteta za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji.
Jedinice krvi prikupljene na današnjoj akciji dobrovoljnog davanja krvi namenjene su najosetljivijim kategorijama pacijenata - trudnicama, deci i bebama. Sledeća Akcija DDK planirana je za 12. decembar u Novom Selu.








