Nakon pune dve decenije pauze, decembar u Vrnjačkoj Banji protekao je u znaku sportskog nadmetanja i kolegijalnosti. Ponovno pokretanje Radničkih sportskih igara okupilo je brojne ekipe javnih preduzeća, ustanova i organizacija, oživljavajući tradiciju koja je nekada bila zaštitni znak naše opštine. Glavne zasluge za ovaj veliki povratak pripadaju inicijatorima – Samostalnom sindikatu JP „Šume Goč“ i Ustanovi „Sportski centar Vrnjačka Banja“.
Dominacija Specijalne bolnice "Merkur"
Takmičari su se nadmetali u širokom spektru disciplina. Muški deo timova snage je odmerio u fudbalu, basketu, odbojci, stonom tenisu, šahu i tradicionalnom nadvlačenju konopca. Dame su pokazale veštinu u šahu, stonom tenisu, odbojci, basketu, pikadu, ali i autentičnoj igri „pločice“. Titulu sveukupno najuspešnijeg učesnika igara ponela je Specijalna bolnica „Merkur“, čiji su zaposleni briljirali u većini sportova.
Fudbalska groznica i finale za pamćenje
Kao i uvek, najviše interesovanja i publike privukao je fudbalski turnir, za koji se prijavilo i najviše ekipa. Nakon uzbudljive grupne faze i eliminacionih borbi, u finalu su se našle dve najbolje selekcije – „Sportski centar Vrnjačka Banja“ i „Merkur“. Ekipa „Merkura“ je sjajnom igrom i ubedljivim rezultatom od 4:1 zasluženo podigla pehar pobednika.
Treće mesto pripalo je fudbalerima OŠ „Popinski borci“, koji su nakon neizvesne završnice i boljeg izvođenja penala savladali ekipu „Policije“. Za najboljeg strelca turnira proglašen je Dragan Stojković (Sportski centar), koji je mrežu protivnika zatresao čak 11 puta.
Pogled u budućnost: Povratak na „Kocku“
Uspešna organizacija i odličan odziv potvrdili su da Vrnjačka Banja žudi za ovakvim vidom druženja kroz sport. Organizatori izražavaju nadu da će manifestacija ponovo postati tradicionalna, uz želju da se naredna takmičenja vrate na legendarni teren pod popularnim nazivom „Kocka“, gde su se decenijama ispisivale stranice vrnjačke sportske istorije.








