Udruženje građana "Most mladih", na inicijativu predsednika opštine Bobana Đurovića, danas je nastavilo sa aktivnostima čišćenja i uređivanja teritorije opštine Vrnjačka Banja, uz pomaoć lokalnih privrednika, javnih preduzeća, ustanova i građana. Čišćenje je sprovedeno na dvadeset lokacija u samoj Vrnjačkoj Banji i svim mesnim zajednicama.



Na "meti" svojevrsne eko patrole bila je i jedna divlja deponija u selu Vukušica, čija je lokacija od izuzetne istorijske i verske važosti. Zbog nepristupačnosti terena i velike količine smeća angažovana je teška mehanizacija.



Akciji su se odazvali meštani i predstavnici Saveta MZ Ruđinci. Akcija je podržana od strane osnovnih i srednjih škola kao i od svih javnih preduzeća i ustanova naše opštine.



Ovo je samo još jedna u nizu akcija za lepšu i čistiju banju. Zahvaljujući dobroj saradnji opštinskih vlasti, javnih preduzeća i predstavnika civilnog društva Vrnjačka Banja predstavlja zelenu oazu, na nama kao građanima je da ih podržimo i pridružimo im se, ali i da u sebi probudimo ekološku svest, jer čist vazduh i čistu životnu sredinu ostavljamo u nasleđe našoj deci.










