Četvrti po redu "Vrnjački festival vina", na kome se predstavilo više od pedeset vinarija iz Srbije i regiona, održan je proteklog vikenda u Vrnjačkoj Banji kod paviljona u parku.
Veliki broj posetilaca do kasno u noć mogao je da uživa ne samo u vinima, već i u razgovorima sa ljudima koji su ih stvorili.
Kako je i najavljeno, uz dobru hranu i bogat muzički program, ljubiteljima vina predstavili su se vinogorja iz Šumadije, Srema, Župe, Banata i ostalih vinogorja Srbije. Pored različitih vina posetioci su mogli da uživaju u selekciji autentičnih zalogaja.
Na svečanom otvaranju Festivala, organizatore, učesnike i posetioce, pozdravio je predsednik opštine Vrnjačka Banja, Boban Đurović.
Veliki broj izlagača, nagrađivanih vina i proizvoda i dobra posećenost samo su jedan od brojnih pokazatelja zašto je ova manifestacija sve popularnija širom zemlje. Svoju misiju da promoviše domaće vinarije iz godine u godinu uspešno sprovodi. Pokrovitelj festivala je opština Vrnjačka Banja i turistička organizacija Vrnjačka Banja.









