Predsednik Opštine Boban Đurović ugostio je delegaciju Kineske kompanije „Šan Dong“. Ovaj sastanak je važan korak ka jačanju odnosa i otvaranju mogućnosti za zajednički rad dve strane. „Šan Dong“ do sada je investirala mnoge projekte širom Srbije.
Na sastanku,predstavnici su razgovarali o dva ključna projekta za Vrnjačku Banju. Jedan od bitnih projekata je „Nacionalni vaterpolo centar“ koji će svu potrebnu energiju prikupljati iz solarnih panela, pa će troškovi za grejanje kompleksa biti mnogo manji.
Plan je da se saradnja sa Kineskom kompanijom nastavi u narednom periodu i da se Vrnjačka Banja poveže sa gradovima iz provincije Šang Dong i na taj način razviju potencijali turističkog mesta.








