Ugovor o partnerskoj saradnji Gimnazije Vrnjačka Banja i JU Medicinske škole Zenica koji je potpisan početkom školske godine,sproveden je u delo. Projekat "Super škola" je zamišljen kao projekat pomirenja i okuplja zemlje Zapadnog Balkana. Učenici iz Zenice će dobiti priliku da razmene iskustva vezana za nastavu i sam boravak u školi, ali i da upoznaju Vrnjačku Banju, istoriju i kulturu naše zemlje.

Kroz šemu razmene, učenici i nastavnici će imati priliku da predstave sebe,svoje škole i običaje svojim domaćinima i nauče nove stvari o lokalnim zajednicama širom regiona.
Ovaj projekat pomaže mladim ljudima da prepoznaju i odbace stereotipe,da se suoče sa predrasudama i diskriminacijom gde god da se pojave. Koliko je projekat značajan za dve škole,rekli su nam njeni učenici.
Regionalna kancelarija za saradnju mladih - RYCO , ponosna je što je 30 škola deo bilateralne razmene.








