Fide Svetskog prvenstva za mlade u brzopoteznom šahu otvoreno je danas. 450 učesnika iz 50 nacionalnih federacija uzrasta od 8 do 18 godina boriće se narednih pet dana za titulu najboljeg. Srbija i "kraljica" turizma i šaha, Vrnjačka Banja četvrtu godinu, za redom, domaćini su ovog značajnog takmičenja iz kalendara evropske i svetske federacie.

Šah je u poslednjih par godina prepoznat kao sportsak disciplina u koju treba ulagati, a mlade šahiste podržati. Vrnjačka Banja već se pozicionirala na mapi važnih svetskih ,evropskih i državnih šahovskih turnira.



Ceremonija otvaranja otpočela je izvođenjem državne himne Bože pravde u izvođenju hora muzičke škole "Kornelije Stanković" iz Trstenika. Za bogat muzički program zaduženi su bili i Mihajlo Milutinović solista na gitari kao i polaznici škole "Raspevani dživdžani" iz Vrnjačke Banje. Prvenstvo je zvanično otvorenom proglasio predsednik opštine Đurović, a simboličan prvi potez napravljen je u 17: 30 minuta.











