Vrnjačkim poljoprivrednicima kojima su sredstva odobrena na nedavno završenom Javnom konkursu uručeni su ugovori za podsticaj investicija za ulaganje u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava za 2025. godinu.

Pravo na subvencije ostvarilo je 181 korisnik, dok su tri prijave odbijene jer nisu ispunjavale uslove konkursa. Opština Vrnjačka Banja za ovu namenu izdvojila je 10 miliona dinara. U skladu sa potrebama korisnika i visinom prijavljenih investicija, novac će biti isplaćivan od sutra, u periodu do mesec dana.

Cilj opštine je da za 2026. godinu poveća budžet za poljoprivredne subvencije i time olakša rad domaćinstvima na selu, uz podsticaj da ih očuvaju i unaprede.








