Predsednik opštine Vrnjačka Banja, Boban Đurović,
izabran je za novog člana Upravnog odbora Nacionalne alijanse za lokalni ekonomski razvoj
(NALED). Odluka o izboru doneta je glasovima članova NALED-a na upravo završenoj 20.
redovnoj i 9. izbornoj Skupštini ove organizacije.

Ovo prestižno imenovanje predstavlja izuzetno priznanje za dugogodišnji rad, profesionalni
integritet i prepoznatljivu ulogu koju predsednik opštine Vrnjačka Banja ima u sferi unapređenja lokalne samouprave i stvaranja povoljnog poslovnog ambijenta.
U zvaničnoj čestitki Izvršne kancelarije NALED-a ističe se da ovo poverenje članstva predstavlja jasnu potvrdu Đurovićevog dosadašnjeg doprinosa i posvećenosti zajedničkim ciljevima reformi i ekonomskog razvoja. Iz NALED-a poručuju da će njegovo bogato iskustvo u rukovođenju, energija i predanost biti od dragocene važnosti za dalji razvoj Alijanse i uspešnu realizaciju predstojećih strateških inicijativa.



Novo rukovodstvo NALED-a i zvanično је stupilo na dužnost. Svečano zaključenje
ovogodišnjeg skupštinskog ciklusa i predstavljanje novog saziva organa upravljanja održano je u ponedeljak, 18. maja u hotelu „Hyatt Regency“ u Beogradu.
Ulazak prvog čoveka Vrnjačke Banje u Upravni odbor jedne od najuticajnijih strukovnih
organizacija u zemlji otvara i nove perspektive za samu opštinu. To je dodatna prilika da se kroz direktan dijalog privrede, lokalnih samouprava i državnih organa još snažnije zastupaju interesi razvoja lokalnih zajednica, privlačenja investicija i modernizacije javne uprave.










