Na Đurđevdan 1930 godine, počela je sa radom osnovna škola u Vrnjcima. Nekada „Druga Vrnjačka osnovna škola Kralj Aleksandar I Karađorđević“, danas „Mladost“ sagrađena je na 14 ari zemljišta koju je donirala Milanka Vidaković, čija je krsna slava bila upravo Đurđevdan, pa u školi simbolično ovaj praznik proslavljaju i kao Dan škole.


O postignutim rezultatima, uspesima škole i učenika između dva Đurđevdana govorio je Igor Drmanac, direktor škole. On je istakao da znanje koje će učenici steći je važno za njihovo dalje usavršavanje, ali prijateljstva koja izgrade u školi ostaće im za ceo život. dani provedeni u školskim klupama i školskom dvorištu će biti nešto što će pamtiti tokom čitavog života, zaključio je Drmanac.

U novom prostoru bogatim kulturno-umetničkim programom obeležen je Dan škole.



Opština Vrnjačka Banja poslednjih deset godina ulaže značajna sredstva u obrazovanje, u renoviranje školskih zgrada, izgradnju novih kapaciteta, opremanju učionica. Među školama koje su zablistale na pravi način je i “Mladost” rekao je zamenik predsednika opštine Ivan Džatić.

Obeležavanje Dana škole bilo je u znaku Desanke Maksimović i njenih stihova, koji, kako rekoše domaćini, učenici OŠ “Mladost” , podsećaju na proleće, na mirisne trave, cveće, meke oblake.

Proslavi Dana škole i ujedno školskoj slavi prisustvovali su predstavnici opštine Vrnjačka Banja, direktori javnih preduzeća i ustanova i veliki broj roditelja.










