32 jedinice krvi prikupljene su danas vrnjačkoj Gimnaziji tokom 11. akcije dobrovoljnog davanja krvi. Akciju su organizovali Crveni krst Vrnjačka Banja i Transfuzija krvi Kragujevac u saradnji sa UTŠ i Gimnazijom.
Nastavnica biologije u Vrnjačkoj Gimnaziji prošle godine došla je na ideju da se učenici srednjih škola uključe u volontiranje.
Sve akcije dobrovoljnog davanja krvi prate volonteri, učestvuju u njima i promovišu kako bi doprli do većeg broja ljudi.
Današnjoj akciji dobrovoljnog davanja krvi odazvali su se profesori i učenici Gimnazije i Ugostiteljsko turističke škole u Vrnjačkoj Banji, kao i ostali građani koji su dobovoljni davaoci.
Crveni krst Vrnjačka Banja akcije DDK realizuje 2 puta godišnje u srednjim školama i na fakultetu. Sledeća akcija na Fakultetu za hotelijerstvo i turizam biće 6. novembra.








